Wielki niedosyt

• autor: fotograf, 2011-05-22 00:07

Po raz czwarty z rzędu Notecianka przegrała z Calisią Kalisz 1:0. Kolejny raz nasz zespoł mecz konczył w osłabieniu. Tym razem za nieprzemyślane zagranie w końcówce spotkania ukarany czerwoną kartką zostal Karol Schumacher.

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych, gra toczyła się głownie w środku pola a ofensywne akcje kończyły się głownie przed polem karnym. Więcej okazji na bramkę stwarzali sobie kaliszanie, ale przez całe 45 minut nie udało się im oddać celnego strzału na bramkę Marcin Ciesielskiego. Notecianka w pierwszej połowie zagroziła bramce Calisii również parę razy, głownie po stałych fragmentach gry, ale bramki nie udało się zdobyć i do szatni po nudnej połówce obie drużyny schodziły z zerowym dorobkiem bramkowym. Taki wynik w przeciwieństwie do nas gospodarzy nie zadowalał czego efektem były dwie przeprowadzone zmiany już w przerwie. Mecz nieco się ożywił czego efektem było więcej akcji ofensywnych. Pierwsza z nich należała do Notecianki po której to nasz zespół powinien objąć prowadzenie, ale Łukasz Gac nie wykorzystał swojej okazji. Na dłuższy okres czasu do głosu doszli pretendenci do awansu i co raz częściej byli blisko zdobycia prowadzenia, ale świetnie w tym dniu grała cała defensywa. Najpierw niepewną interwencję Ciesielskiego, który przy strzale "wypluł" piłkę przed siebie wyjaśnił Ariel Jastrzembski a potem strzał w samo okienko bramki głową wybił Bartłomiej Delekta. Jednak to wszystko poszło na marne w 75 minucie. Wtedy to napastnik gospodarzy oddając strzał po długim rogu bramkarza zdobył prowadzenie dla Calisii. Na sześć minut przed końcem z boiska za nieprzemyślane uderzenie łokciem wyleciał Karol Schumacher i ostatnie minuty Notecianka grałą w osłabieniu. Mimo to nasz zespół w tym czasie mógł zapewnić sobie komplet punktów. Najpierw świetniej akcji nie wykończył Krzysztof Misiąg, który uderzył za słabo a potem przy uderzeniu Michał Szota i zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii wyciągnął bramkarz gospodarzy.

Marcin Ciesielski - Patryk Łechtański, Bartłomiej Delekta, Ariel Jastrzembski, Wojciech Gutowski (60' Karol Schumacher) - Karol Fortuna, Dawid Jastrzębski (72' Patryk Kurowski), Łukasz Gac, Michał Szot - Roger Babiarz (80' Krzysztof Misiąg), Kamil Niedźwiedź (75' Grzegorz Woźniak)

W rezerwie pozostali: Paweł Krajewski, Mikołaj Goczkowski oraz Jakub Rościszewski

Kolejne spotkanie Notecianka rozegra w sobotę tj. 28.05.2011 na własnym boisku z Chemikiem Bydgoszcz. Już dziś serdecznie zapraszamy an to spotkanie.

Pozostałe spotkania XXVI kolejki:

Lubuszanin Trzcianka - Piast Kobylin   0:0

Górnik Konin - Włocłavia Włocławek   1:0

Wda Świecie - GKS Dopiewo   0:1

Chemik Bydgoszcz - Unia Swarzędz   0:2

Unia Solec Kujawski - Lech Rypin   0:0

Mieszko Gniezno - Polonia 1912 Leszno    3:0

Unia Janikowo - Victoria Koronowo   1:0

Spotkania drużyn młodzieżowych:

Juniorzy starsi:

Notecianka Pakość - Chemik II Bydgoszcz   2:4

bramki: Mikołaj Antczak, Bartosz Dzióbkowski

Trampkarze:

Czarni Wierzchosławice - Notecianka Pakość   0:6

bramki: Norbert Rościszewski 2, Daniel Stankiewicz 2, Roger Buchholz 2

Młodzicy:

Notecianka Pakość - Kujawy Markowice  5:0

bramki: Kacper Mozgawa 3, Norbert Rościszewski 2

autor: ~wyliczanka 2011-05-22 11:02:50

avatar Nie ma co rozlewać mleka po meczu. Chemik przegrał, więc teraz remisik w sobotę - chodzi o zabranie punktów Bydgoszczy niż o dopisanie sobie. Potem Chemik gra z Rypinem i może być koniec marzeń o III lidze. Bo Solec jedzie do Leszna i u siebie z Koronowem

autor: ~kibic 2011-05-22 13:53:27

avatar granie na remisik już nieraz skończyło się porażką.nasza drużyna nie jest gorsza od chemika więc gramy o 3punkty i takie musi być nastawienie zespołu w sobotę,a kalkukacje zostawmy drużynom z solca i janikowa.

autor: ~alexaus 2011-05-22 19:29:52

avatar nadal 4 zespoly spadaja czy 3??prosze o odp

autor: ~kaesiak 2011-05-22 19:55:40

avatar aktualnie 3 i raczej nic nie wskazuje na to aby miały spaść 4 drużyny, dlatego utrzymanie jest praktycznie pewne. Trzeba je potwierdzić w meczu z Chemikiem i spokój, będzie można dać pograć tym co mniej grają.

autor: ~okularnik 2011-05-22 20:49:42

avatar jak na takie warunki finansowe oraz liczbę ludnośći Notecianka brawo

autor: ~ hrabia 2011-05-23 22:41:34

avatar trzeba grać do końca kolejki.utrzymanie w lidze,to sukces klubu trenera oraz wiernych kibicccccccccccccccccccccców.wierzymy,że znajdzie się sponsor-rzy i pozwoli zbudować drużynę marzeń.