Statystyki drużyny

Aktualności

Świetna końcówka Notecianki

• autor: fotograf, 2011-05-07 20:57

Mimo nie zbyt porywającej gry Notecianki podopieczni Michała Nadolskiego pokonali Mieszka Gniezno aż 4:0! Bramki w tym spotkaniu strzelili: Michał Szot, Kamil Kala, Dariusz Słupski oraz jeden z zawodników Mieszka. Dzięki temu zwycięstwu Notecianka zrobiła kolejny krok ku otrzymaniu III ligi w Pakości.

Początek meczu mógł zacząć się świetnie dla Notecianki. Jednak okazji na gola nie wykorzystał Roger Babiarz. Z biegiem czasu go głosu dochodzili gospodarze, którzy w pierwszej części meczu mieli sporo okazji na strzelenie gola, ale dobra postawa Marcina Ciesielskiego w bramce oraz młodość w szeregach Mieszka pozwoliła nam zachować czyste konto. Najgroźniejszą sytuację Mieszko miał już w1 9 minucie kiedy to po kontrze Marcin Ciesielski wybronił sytuację sam na sam. W ostatniej minucie pierwszej części arbiter najpierw nie dopatrzył się faulu na naszym bramkarzu a potem za zwrócenie mu za to uwagi ukarał go żółtą kartą i dość nieoczekiwanie podyktował rzut wolny pośredni w okolicach 11 metra, na szczęście ta okazja nie została zamieniona na gola.

Do pierwszej bramki czyli 67 minuty więcej z gry mieli gospodarze, ale żadna z sytuacji nie znalazła drogi do bramki. Albo mijały minimalnie bramkę albo były bronione przez naszego bramkarza, Pierwszy gol dla Notecianki można przypisać obrońcą Mieszka, którzy sprawili nam prezent podając piłkę do Rogera Babiarza a ten wyłożył ją Michałowi Szotowi, który bez problemu otworzył wynik. Osiem minut później dał o sobie znać Dariusz Słupski, który uruchomiony przez Patryka Kurowskiego minął obrońców i starał się wyłożyć po raz kolejny piłkę Szotowi jednak tym razem ubiegał go obrońca, który sam skierował piłkę do własnej siatki. Kolejnego gola dołożył Kamil Kala, który poszedł za akcją do końca i bez problemów podwyższył rezultat. Gdy zbliżał się już koniec meczu a  zebrani kibice (około 50) wstawali z krzesełek na 4-0 po indywidualnej akcji podwyższył Słupski.

Była to piątka wygrana Notecianki na boisko rywala i jak każda poprzednia skończyła się bez utraty gola. Mimo niezbyt ciekawego dla oka spotkania Notecianka pokonała Mieszko Gniezno 4:0. Był to najwyższy rezultat w jakim wygrała Notecianka w III lidze.

Skład:

Marcin Ciesielski - Łukasz Gac, Mikołaj Bednarek, Ariel Jastrzembski, Wojciech Gutowski - Dariusz Słupski, Dawid Jastrzębski, Patryk Kurowski (87' Mikołaj Goczkowski), Michał Szot - Roger Babiarz (80' Grzegorz Woźniak), Kamil Niedźwiedź (65' Kamil Kala)

W rezerwie pozostali: Paweł Krajewski, Erwin Woźniak, Jakub Rościszewski oraz Karol Fortuna, który doznał kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce.

Zdjęcia z meczu można obejrzeć TUTAJ. Kolejne spotkanie Notecianka rozegra u siebie w najbliższą sobotę tj. 14.05.2011 z Unią Solec Kujawski.