Statystyki drużyny

Aktualności

Notecianka rządzi w powiecie!

• autor: fotograf, 2011-05-03 20:26

Notecianka stanęła na wyskości zadania i pokonała po raz drugi w derbach powiatu Unię Janikowo. Tym razem podopieczni Michała Nadolskiego wygrali 2:1 po bramkach Michała Szota i Kamila Niedźwiedzia.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Unii. Tylko dzięki dobrej dyspozycji Marcina Ciesielskiego nasi rywale nie objęli prowadzenia. Zagrożenia były głownie po stałych fragmentach gry, jednak strzały głową były głownie kierowane w środek bramki. Najlepszą chyba sytuację do strzelenia bramki w pierwszej połowie miał Erwin Woźniak, który uderzył na bramkę Unii z 16 metrów, jednak bramkarz gości wybronił ten strzał. Wcześniej po jednym z fauli żółtą kartą ukarani zostali Dariusz Słupski i Bartłomiej Delekta. Na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmian. Do ataku zgodnie z przewidywaniami ruszyła Notecianka i to bardzo się opłaciło. Już kilka minut po rozpoczęciu drugiej części gry piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym skierował Michał Szot, któremu zespół Unii bardzo pasuje, ponieważ w ciągu ostatnich trzech spotkań strzelił im 6 bramek! Za chwilę kolejną ofensywą akcję przeprowadziła Notecianka, po której Dariusz Słupski powinien podwyższyć prowadzenie, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Niedługo po tym doping na stadionie ucichł ponieważ po starciu ze Słupskim gracz gości Arkadiusz Mokrzycki leżał nieruchomo na murawie. Na boisko zmuszone było wjechać pogotowie, które zabrało zawodnika gości do szpitala. Druga połowa zdecydowanie należała do nas. Swoją okazję na bramkę zmarnował były gracz Unii Erwin Woźniak, który fatalnie wykończył akcję.  Na niespełna 20 minut przed końcem z boiska zszedł strzelec bramki Michał Szot i własnie Erwin Woźniak, który zastąpili odpowiednio Kamil Kala i Kamil Niedźwiedź. Jak się okazało ta druga zmiana była strzałem w dziesiątkę. Po kolejnym rzucie rożnym Niedźwiedź efektowną przewrotką zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Notecianki i dał prowadzenie 2:0. Po tym gra Unii się ożywiła czego efektem był kontaktowy gol. W doliczonych 10 minutach meczu nic już sie nie zmieniło i Notecianka wygrała derby powiatu 2:1!

Skład:

Marcin Ciesielski - Łukasz Gac, Bartłomiej Delekta, Ariel Jastrzembski, Mikołaj Bednarek - Dariusz Słupski (89' Grzegorz Woźniak), Karol Fortuna, Dawid Jastrzębski (80' Patryk Kurowski), Michał Szot (73' Kamil Kala) - Erwin Woźniak (75' Kamil Niedźwiedź), Roger Babiarz

W rezerwie pozostali: Paweł Krajewski, Wojciech Gutowski oraz Jakub Rościszewski

Wszystkie zdjęcia z meczu można obejrzeć TUTAJ ZAPRASZAMY!

Kolejne spotkanie Notecianka rozegra już w sobotę w Gnieźnie z miejscowym Mieszkiem. Będzie to kolejne ważne spotkanie, w którym zwycięstwo przybliży nas do zachowania ligowego bytu.