Statystyki drużyny

Aktualności

Pakość odczarowana

• autor: fotograf, 2011-04-09 19:17

Dramaturgia i emocje do ostatniego gwizdka tak krótko można przedstawić przebieg dzisiejszego spotkania, w którym to Notecianka Pakość pokonała Lubuszanina Trzciankę 3:2 strzelając wszystkie trzy gole w ostatnich 10 minutach meczu. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Michał Nadolski, Ariel Jastrzembski oraz Patryk Kurowski. Więcej informacji niebawem.

Osiem miesięcy musieli czekać kibice Notecianki na kolejne zwycięstwo swojej drużyny na własnym stadionie. Ostatni raz Notecianka wygrała u siebie 14 sierpnia z GKS Dopiewo także 3:2! Wczorajsze spotkanie miało tak samo emocjonującą końcówkę jak to z Dopiewem. Dodatkowo obu zespołom przeszkadzaj silnie wiejący tego dnia wiatr, który uniemożliwiał sprawne przeprowadzenie akcji ofensywnej. Pierwszą połowę Notecianka grała właśnie pod wiatr i efektem tego były zaledwie dwie okazje na zdobycie gola. Goście z Trzcianki wykorzystali sprzyjające im warunki atmosferyczne. Już w 10 minucie po strzale Nawrockiego Marcin Ciesielski musiał wyjąć piłkę z siatki. Podobnie było tuż przed przerwą kiedy to Wawszczak precyzyjnym strzałem z główki pokonał naszego bramkarza. Obie bramki można powiedzieć wynikały z braku koncentracji naszego zespołu i z bagażem dwóch goli Notecianka schodziła na przerwę. Mało kto wierzył, że w drugiej odsłonie nasz zespół podniesie się i zgarnie komplet punktów. Z upływem czasu Notecianka zyskiwała przewagę a ustawieni na grę z kontry goście wyczekiwali błędu podopiecznych Michała Nadolskiego. Ostanie 10 minut było niesamowicie ekscytującym widowiskiem, w którym to Notecianka od stanu 0:2 doprowadziła do 3:2 i wygrała mecz. Najpierw w rzutu wolnego wykonywanego przez trenera Notecianki z okolic 40 metra piłkę do bramki skierował gracz Lubuszanina lekko trącając ją głową. Po chwili do remisu mógł doprowadzić Bartłomiej Delekta ale jego strzał głową wyśmienicie wybronił Morawski. Co się nie udało w 82 minucie udało się sześć minut później. Wyrównującego gola efektowną przewrotką z 5 metra strzelił Ariel Jastrzembski. Chwilę po wznowieniu gry Notecianka znowu ruszyła na rywali. Arbiter główny podyktował rzut wolny w okolicach 35 metra, który szybko wykonał Michał Nadolski podając piłkę do Patryk Kurowskiego, który podprowadził piłkę i w ciemno uderzył na bramkę a ta odbijając się jeszcze od stopy jednego z graczy Lubuszanina wpadła do bramki! Ta końcówka wstrząsnęła piłkarzami z Trzcianki, którzy nie mogli uwierzyć w to co się stało. W doliczonym czasie gry Lubuszanin mógł jeszcze wyrównać, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Mikołaj Bednarek. Niepotrzebne pretensje sędziego o nie odgwizdanie ręki nie skończyły się pomyślnie dla Marcina Ciesielskiego, który ujrzał swój czwarty żółty kartonik w tym sezonie.

Dzięki temu zwycięstwu Notecianka nie pozwoliła na odskoczenie rywali, z którymi bezpośrednio będziemy walczyć o utrzymanie a dzięki sobotniej porażce Chemika od 10 lokaty dzielą nas zaledwie trzy punkty.

Skład:

Marcin Ciesielski - Mikołaj Bednarek, Ariel Jastrzembski, Bartłomiej Delekta, Karol Schumacher - Patryk Kurowski, Karol Fortuna (45' Michał Nadolski), Krzysztof Misiąg, Dariusz Słupski (75' Kamil Kala) - Michał Szot (45' Roger Babiarz), Kamil Niedźwiedź (60' Jakub Rościszewski)

W rezerwie pozostali: Paweł Krajewski, Mikołaj Goczkowski, Łukasz Gac

Kolejny mecz Notecianka rozegra na wyjeździe w Rypinie z miejscowy Lechem, z którym wiosną zmierzyła się w 1/4 Pucharu Polski przegrywając 2:1.