Statystyki drużyny

Aktualności

Pierwsza porażka w nowym sezonie

• autor: fotograf, 2010-08-21 19:26

Unia Swarzędz to pierwszy zespół, który w tym sezonie znalazł receptę na pokonanie naszej drużyny. Po dość słabym spotkaniu w wykonaniu Notecianki goście wywieźli komplet punktów pokonując podopiecznych Michała Nadolskiego 1:0 po bramce strzelonej przez Davida Paku-Tshele w 66 minucie gry.

Bramka dla gości wpadła w najgorszym z możliwych momentów. Zwycięska bramka padła padła gdy Notecianka zaczęła śmielej atakować bramkę Unii. Po tym trafieniu jak zawsze nasz zespół przycisnął, ale dobrze poukładany zespół ze Swarzędza nie dał się zepchnąć na własną połowę. Porażka 1:0 to jeszcze nic strasznego. Przecież nie można wygrywać meczu za meczem. Gdyby nie znakomita postawa w tym meczu Marcina Ciesielskiego, Bartłomieja Delekty i Ariela Jastrzembskiego czyli an dzień dzisiejszy filaru defensywnego wynik był by znacznie wyższy. W pierwszej połowie nasza drużyna oddała dwa strzały na bramkę gości z czego tylko jeden poleciał w światło bramki. Jeszcze przed przerwą na skutek kontuzji boisko opuścić musiał Kamil Kala. Druga wymuszona zmiana miała miejsce na 5 minut przed końcem kiedy to Patryka Łechtańskiego zastąpił Mikołaj Goczkowski. Pomimo tego, że w końcowych minutach nasz zespół grał w przewadze (czerwona kartka dla zawodnika Unii) nie udało się zdobyć wyrównującej bramki. Okazje ku temu w drugiej połowie mieli m.in. Dariusz Słupski, Grzegorz Woźniak czy Michał Nadolski.

Teraz przed naszą drużyną mecz w okręgowym Pucharze Polski. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie V-ligowy Brzysko-Rol Brzyskorzystewko. Na pewno będzie okazja aby trener Michał Nadolski dał pograć zawodnikom, którzy na co dzień nie występują w pierwszej "11" bądź też nie łapią się do meczowej kadry.