Statystyki drużyny

Aktualności

Wymarzona inauguracja

• autor: fotograf, 2010-08-07 21:46

Na otwarcie ligowego sezonu Notecianka pokonała na wyjeździe Włocłavię Włocławek 2:0 (1:0). Bramki w zwycięskim spotkaniu dla naszej drużyny strzelili Ariel Jastrzembski oraz Dariusz Słupski.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Notecianka. Już w trzeciej minucie szanse na objęcie prowadzenia miała Notecianka jednak strzał Karola Fortuny minął bramkę. Nasz zespół bardzo ofensywnie rozpoczął te pierwsze minuty meczu, utrzymywał się przy piłce i prowadził grę. Udokumentowaniem tej przewagi była strzelona bramka w 22 minucie meczu. Rzut z autu wykonywał Michał Nadolski, który wrzucił futbolówkę na głowę Bartłomieja Delekty a ten przedłużył podanie na trzeci metr do Ariela Jastrzembskiego, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce. Kolejna dogodna sytuacja miała miejsce w 34 minucie. Autorem jej był Dariusz Słupski, który do samego końca zawalczył o piłkę i oddał groźny strzał na bramkę. Najgroźniejszą sytuacja pod naszą  bramką miejsce w doliczonym czasie pierwszej części gry. Gdyby nie interwencja jednego z naszych defensorów mielibyśmy wyrównanie.

Na drugą połowę nasz zespól wyszedł w identycznym ustawieniu. Tym razem na samym początku lepiej prezentowali się gospodarze. Jednak nasz zespół szybko sprowadził ich na ziemię strzelając bramkę na 2-0. Po rzucie rożnym bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę na 17 metr pod nogi Michała Nadolskiego ten miękka wrzutą posła ją w pole karne pod nogi Dariusza Słupskiego który podwyższył prowadzenie. Przy tym golu interweniować próbował jeszcze obrońca gości który ostatecznie sam wbił ją do własnej bramki ale gol przyznany został naszemu zawodnikowi. Chwilę później minimalnie z dystansu pomylił się Karl Fortuna posyłając piłkę minimalnie nad poprzeczką. Końcowy wynik spotkania można powiedzieć, że rozstrzygł się w 62 minucie, kiedy to arbiter spotkania podjął dość kontrowersyjną decyzję pokazując nie słusznie drugą żółtą kartkę zawodnikowi gospodarzy, ale jak to mówią szczęście sprzyja lepszym a tego dnia bez wątpienie to Notecianka była lepszym zespołem. Chwilę później okazję na podwyższenie rezultatu miał Dariusz Słupski, który po sowim "rajdzie" był faulowany przez bramkarz Włocłavi ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Kolejna 100% okazja miała miejsce w 75 minucie spotkania. Dariusz Słupski minął wszystkich rywali podał do Mikołaja  Goczkowskiego ten wysunął piłkę Michałowi Nadolskiego, który z niewielkiej odległości trafił w słupek bramki. Do końca spotkania Notecianka miała jeszcze jedną sytuację po której padła bramka ale arbiter boczny dopatrzył się pozycji spalonej Słupskiego i za odkopnięcie piłki po gwizdu nasz zawodnik ujrzał żółtą kartę. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji bo gdyby takie się trafiają powinniśmy je wykorzystywać, ale najważniejsze jest to że Notecianka wywiozła z Włocławka komplet punktów.

Kolejne ligowe spotkanie już za tydzień. Notecianka Pakość podejmować będzie beniaminka rozgrywek Nordenię Dopiewo. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.