Życzenia Noworoczne!

• autor: Redakcja, 2013-12-31 00:47

Szanowni Państwo!

Najważniejszym dla mnie celem na Nowy Rok jest odbudowanie atmosfery w Klubie, aby Zawodnicy przychodzili na treningi i na mecze z zadowoleniem, nie z przymusu a Kibice byli z Nich dumni. Zmiany są nieuniknione, każdy dzień przyniesie nowe wyzwania.

Najlepsi piłkarze nie pojawiają się znikąd. Za wynikami kryje się wielki wysiłek, wielogodzinne treningi. Zawodnicy naszej pierwszej jedenastki muszą trenować już od najmłodszych lat. Musimy już dzisiaj myśleć o pokoleniu 6-9 latków, którzy za kilkanaście lat mogą być trzonem Naszej drużyny. Musimy zagwarantować im jak najwięcej szans rozwoju.

Oto kilka przykładów wyciętych z życia dla Naszych  Piłkarzy.

Futbol jest jak życie, wymaga wytrwałości, samozaparcia, ciężkiej pracy i poświęcenia.    Liderem można się stać - nie urodzić. Liderem można się stać dzięki wielkiemu wysiłkowi, który jest ceną, jaką trzeba zapłacić za osiągnięcie jakiegokolwiek sensownego celu.                   Dlaczego boimy się porażek jeśli wiemy, że to jedyny prawdziwy sposób aby stać się lepszym?
Porażek nie da się uniknąć , każdy zawodnik i każda drużyna ma swoje trudne momenty w trakcie sezonu .
Prawdziwe pytanie to nie czy Ty doświadczysz porażki ale to jak na nią zareagujesz jak ona nastąpi?
Istnieją dwa sposoby w jakie możesz zareagować. Możesz zamknąć oczy i mieć nadzieje, że zniknie - co niczego nie rozwiąże. Możesz też zawinąć rękawy i wyjść problemowi na przeciw.
Nie pozwól, żeby porażki zabiły Twoje marzenia. Porażka to część drogi do sukcesu.
Patrz na porażki jak na wyzwanie a nie jak na zagrożenie.
Porażka sprawi, że będziesz bardziej zdeterminowany do osiągnięcia swoich celów.
Dowiesz się więcej o sobie doświadczając porażki niż podczas świętowania sukcesu.

Bądź odpowiedzialny za to jaki jesteś.

Podsumowując dodam jeszcze, że zbyt łatwo przychodzi Nam obwiniać okoliczności i innych ludzi za niepowodzenia. Bierz całą odpowiedzialność za Swoje słowa i działania, wymówki i wytłumaczenia są największym wrogiem odpowiedzialności.

Już za chwilkę powitamy Nowy Rok, pragnę złożyć w imieniu swoim oraz Zarządu Najlepsze Życzenia Zawodnikom, Trenerom, Sponsorom, Kibicom, Włodarzom Miasta oraz ich Rodzinom, Wszystkim, nie chciałbym Nikogo pominąć:

Szanowni Państwo!

Niech zbliżający się Nowy Rok 2014 przyniesie Wszystkim wiele radości, ciepła i optymizmu.

Mariusz Perlikowski

Sekretarz Klubu                                                                                                                                K.S. Notecianka Pakość