Podium orlików

• autor: Redakcja, 2013-04-14 21:43

Najmłodsi podopieczni Ariela Nadolskiego zajęli wysokie drugie miejsce w turnieju rozgrywanym na orliku w Aleksandrowie Kujawskim. Gratulujemy młodym reprezentantom naszego klubu kolejnego małego sukcesu.

Do Turnieju Jubileuszowego zgłosiło się 10 drużyn. Zmagania sportowe odbywały się w dwóch grupach („każdy z każdym” , 2 najlepsze zespoły przechodziły do półfinału imprezy, pozostałe walczyły o lokaty 5-9)  na dwóch oddzielnych orlikach. Nasi zawodnicy rozgrywali swoje mecze na obiekcie SP nr 3 przy ul. Szkolnej z następującymi ekipami: ASPN VIKINg B, Wisełka Solec Kujawski A, GLKS Cis Cekcyn, Wisełka Solec Kujawski B. Z kolei w  grupie drugiej wystąpiły drużyny: ASPN VIKING A, UKS 11 A Inowrocław,    K. S Wiktoria Bydgoszcz, GKS Start Stawki, UKS 11 B Inowrocław.

W pierwszej fazie turnieju Pakoscy orlicy osiągnęli następujące wyniki:

Notecianka - ASPN Viking B  1:0 , bramka: A. Nadolski

Notecianka - Wisełka A  0:1

Notecianka - GLKS Cis  0:0

Notecianka - Wisełka B  4:0, bramki: Ol. Kowalczyk 2, A. Nadolski i Os. Kowalczyk.

Skład pakoskiego teamu: M. Ratajski, T. Linetty, Os. Kowalczyk, M. Kowalski, Ol. Kowalczyk, A. Nadolski, H. Nawrocki, A. Bieniek, M. Wiśniewski, O. Moritz, H. Jaskuła, M. Swojnóg.

O awansie do półfinałów zdecydował ostatni mecz, w którym Wisełka A pokonał GLKS Cis 2:0 i tym samym dzięki kolegom z Solca (przy takiej samej 7- punktowej zdobyczy  z Cekcynem,)  przez lepszy stosunek bramek Nasi zawodnicy szczęśliwie znaleźli się  w gronie drużyn walczących o medale. W meczu o wejście do finału Pakościanie zwyciężyli 1:0 (bramka: A. Nadolski) gospodarzy turnieju ASPN VIKING A. Niespodzianką zakończył się drugi półfinał w którym fawory turnieju –Wisełka A,  przegrała po rzutach karnych z Wiktorią Bydgoszcz. W walce o brązowy medal spotkały się pierwsze zespoły  z Aleksandrowa i Solca. Niestety tego dnia szczęście wybitnie nie sprzyjało zawodnikom Wisełki, którzy ponownie musieli uznać wyższość rywali w konkursie  strzałów z 7 metrów.

Wielki finał to potyczka Pakośći z Bydgoszczą. Mimo wyraźnej przewagi optycznej Naszej drużyny,  to przeciwnicy pierwsi objęli prowadzenie w meczu. Jednak kilka minut później H. Nawrocki doprowadził do remisu.  Wynik do końca spotkania już  się nie zmienił. Rozgrywkę finałową  rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Po bardzo wyrównanej i zaciętej  serii aż 9 strzałów z linii 7 metrów ,  to przeciwnicy  schodzili z boiska z rękom w górze w geście zwycięstwa. Nam na pocieszenie zostało drugie miejsce i srebrny medal. Na pocieszenie warto dodać, iż ponownie Nasz kapitan Aleksander Nadolski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Miejmy nadzieję, że w lidze która rusza już z 3 tygodnie orlicy zaprezentują dużo lepszą i przede wszystkim stabilną dyspozycję oraz będą walczyć o drugie  z rzędu mistrzostwo.

Sparingi młodzików:

LZS Kościelec- Notecianka 1:0

Cuiavia Inowrocław –Notecianka 4:3, bramki: 3 I. Demby

Sparing orlików:

K. S Unia Janikowo- Notecianka  1:9, bramki: 3 A. Nadolski,  3, O.Moritz, Ol. Kowalczyk 2, M Wiśniewski

Szczegóły dotyczące turnieju jak i wyników sparingówych najmłodyszch reprezentantów klubu autorstwa trenera zespołu Ariela Nadolskiego.