Turniejowa sinusoida w wykonaniu młodzików

• autor: Redakcja, 2013-02-03 14:28

Tak w skrócie można określić wczorajszy Trzemeszno Cup w wykonaniu pakoskich młodzików. Dwa pierwsze mecze słabe (przegrana 2:0 z MKS-em Trzemeszno I oraz 3:1 z OZPN Sieradz) , dwa kolejne rewelacyjne ( zwycięstwo 1:0 z Liderem Swarzędz 2002 i 2:0 z Chemikiem Bydgoszcz), piąte spotkanie ponownie kiepskie (przegrana 4:2 z Czarnymi Nakło) i ostatnie bardzo dobre (wygrana 1:0 z Mieszkiem Gniezno).  Oto turniejowa sinusoida w wykonaniu naszych zawodników  w mocno obsadzonej imprezie sportowej, w której wzięło udział aż 12 zespołów.

Grupa A: OZPN Sieradz, Chemik Bydgoszcz, Czrni Nakło, MKS I Poltrans Trzemeszno, Lider Swarzędz 2002, Notecianka Pakość.

Grupa B: Chrobry Poznań, Lider Swarzędz 2001, Mieszko Gniezno, Huragan Pobiedziska, MKS II Poltrans Trzemeszno, Unia Swarzędz.

Ta nierówna dyspozycja Naszych młodych piłkarzy, spowodowała, że  Notecianka uplasowała się dopiero na IX miejscu. Choć przy odrobinie szczęścia (przegranej  Swarzędza i Trzemeszna) oraz  zwycięstwie w piątym meczu pakoska ekipa miała szansę znaleźć się w małym finale i walczyć o najniższy stopień podium. Niestety tak się nie stało. Jednak ponad 7-godzinowy pobyt w gościnnym Trzemesznie w tak doborowym i znamienitym towarzystwie,  został spożytkowany nie tylko na doskonalenie umiejętności piłkarskich, ale również wykorzystany w aspekcie promocji  miasta.  Zawodnicy Notecianki, ubrani w nowe, jednolite dresy sportowe, wcielili się w rolę ambasadorów Pakości. Poza tym  przed rozpoczęciem każdego spotkania kapitan drużyny M. Rościszewski przekazywał przedstawicielowi ekipy przeciwnej foldery i gadżety promujące Naszą gminę, a w szczególności Kalwarię Pakoską.

Na pocieszenie należy powiedzieć, iż byliśmy jedyną drużyną która pokonała zwycięzcę  Trzemeszno Cup, tj. Lidera Swarzędz 2002, prowadzoną przez trenera Czesława Jakołcewicza,  znakomitego kiedyś zawodnika,  reprezentanta kraju (15 występów w kadrze narodowej) . Warto również podkreślić, że tylko jedna bramka zabrakła M. Rościszewskiemu, aby zdobył tytuł króla strzelców turnieju. Poza tym nie tylko w naszej opinii,  D. Kowalski był autorem  najpiękniejszej bramki imprezy sportowej, z cyklu „Stadiony Świata”. Obrońca Notecianki tak mocno uderzył piłkę sprzed własnego pola karnego, że znalazła ona bezpośrednio miejsce w siatce ekipy z Bydgoszczy.

Skład drużyny: M. Kurowski, M. Ratajski, D. Kowalski, W. Bacia, A. Nadolski, M. Kowalski, M. Rościszewski, Os. Kowalczyk, Ol. Kowalczyk, M. Labuda.

Bramki: 5 M. Rościszewski, D. Kowalski i Os. Kowalczyk.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.