Statystyki drużyny

Aktualności

Mecz z burzą w tle

• autor: robert,fotograf, 2012-09-22 22:10

Burza i wielka ulewa przerwały mecz, ale nie potrafiły przerwać złej pozycji naszej drużyny w ligowej tabeli. Pomimo dobrej gry i wielu okazji do zdobycia bramki Notecianka uległa Poloni Leszno 2:1. Jedyną bramkę już w drugiej minucie meczu strzelił Roger Babiarz (więcej w ozwinięciu).

" Czy piłka nożna jest sprawiedliwa? Nie... byłaby nudna i przewidywalna. Niestety jak się nie trafia - potocznie żargonem piłkarskim -  w te trzy białe rury to  niejednokrotnie się przegrywa. I to właśnie spotkało nas dzisiaj. Nie można odmówić chłopakom ambicji i gry do końcowego gwizdka. Chcieliśmy bardzo doliczyć trzy oczka. Niestety brak skuteczności i odrobiny szczęścia doprowadził do kolejnej porażki.

Nie podajemy się. W końcu zaświeci słońce, wierzę w to bardzo, kwestia czasu i spokojnej pracy a nie będziemy dostarczycielem punktów." Dariusz Durda

Mikołaj Bednarek po meczu:

" Za nami kolejny mecz w którym udowodniliśmy, że potrafimy grać w piłkę a nie możemy wygrać. Takie porażki bolą najbardziej, ale wierzę w to, że w przyszłym meczu szczęście i skuteczność nam dopiszą więc liczę na 3 pkt. Pozdrawiam Mikołaj i obiecuję, że damy z siebie wszystko."

Mecz ułożył się wyśmienicie. Akcję oskrzydlającą rozpoczął Karol Fortuna podając do  Mateusza Chachuły, który przyjmując zgrał piłkę w pole karne a obrońca gości zgrał piłkę pod nogi Rogera Babiarza, który posłał ją tuż obok bramkarza, ale ta uderzyła tylko w słupek. Na szczęście Roger poszedł do końca za strzałem i wbił piłkę do siatki pod samą poprzeczkę. Polonia szybko grała z kontry, jednak czujna gra naszych obrońców nie pozwalała na stworzenie gościom klarownej sytuacji. Na parę minut przed przerwą wywołaną wielką ulewą, która przeszła przez Pakość w towarzystwie burzy do siatki Ciesielskiego trafił Bugzel, który przyjął sobie piłkę na 20 metrze i precyzyjnie przymierzył w okienko. Bramkarz był bez szans. Nasza drużyna swojej szansy po wznowieniu gry i w drugiej połowie próbowała szukać po stałych fragmentach gry. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w drugiej połówce Damian Tofil, piłka po jego strzale niestety trafiła znowu tylko w słupek. Po tej sytuacji bramkarz gości szybko wznowił grę długim wybiciem i zawodnik gości wyszedł sam na sam z Ciesielskim, minął go i trafił do siatki tuż obok interweniującego Bednarka. Noteciance nie udało się już odrobić strat i po raz szósty schodziła z boiska pokonana jednak trzeba dodać, że niezasłużenie.

Skład:

Marcin Ciesielski - Leszek Polaszewski, Mikołaj Bednarek, Ariel Jastrzembski, Rafał Langowski - Mateusz Chachuła (75' Paweł Czesiński), Karol Fortuna, Adam Wiśniewski (60' Sebastian Mędlewski), Michał Szot - Roger Babiarz (65' Dariusz Słupski), Damian Tofil

W rezerwie pozostali: Błażej Spychalski, Dariusz Swojnóg oraz Jakub Rościszewski

Skrót meczu: TUTAJ

Kolejne spotkanie za tydzień Notecianka rozegra także u siebie o godzinie 16:00. Przeciwnikiem będzie Sokół Kleczew, który dziś przegrał w samej końcówce z Unią Swarzędz.

Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno   12:0

bramki: Jakub Rościszewski 5, Damian Tabaszewski 3, Daniel Stankiewicz 2, Norbert Nawrocki, Kajetan Lewandowski