Statystyki drużyny

Aktualności

Arbiter wygwizdał wynik

• autor: fotograf, 2011-09-24 20:39

Pomimo dobrej gry i wielu okazji do strzelenia bramek Notecianka przegrała w Koninie 3:1. Jedyną bramkę strzelił Ariel Jastrzembski.

Mecz mógł świetnie ułożyć się dla Notecianki. Już w pierwszych minutach meczu o stałym fragmencie gry nie celnie głową uderzał Jastrzembski. Przewaga jaką posiadał nasz zespól mogła napawać optymizmem i zwiększać wiarę w końcowy sukces. Po kwadransie gry zgromadzeni kibice Górnika odetchnęli z wielką ulgą gdyż Notecianka nie wykorzystała swojej 100% okazji. Po akcji całego zespołu Michał Nadolski w świetnej sytuacji trafił piłką w słupek. Nasz zespół szybko ją odebrał i wrzucił z powrotem w p;ole karne gdzie był dobrze ustawiony Tabaczyński jednak uderzył znowu w słupek. Piłka spadła jeszcze pod jego nogi i nasz młody napastnik zdołał wycofać piłkę jeszcze do Nadolskiego, ale ten trafił tylko w boczną siatkę. Co się nie udało wcześniej wyszło w 26 minucie meczu. Notecianka w końcu wykorzystała swój atut wzrostu i po rzucie rożnym Ariel Jastrzembski dał prowadzenie naszej drużynie. Gdy wydawało się, że ten wynik uda się nam dowieść do przerwy w doliczonym już czasie gry gospodarze strzelili wyrównującego gola. Po przerwie lepiej w mecz weszli koninianie, którzy szybko stworzyli sobie dwie groźne okazje, ale na szczęście piłka po żadnym z nim nie znalazła drogi do siatki. Kontrowersyjnych decyzji sędziego i w tym meczu nie brakowało, ale to głowni arbiter zrobił w 60 minucie pokazuje jak często nie uczciwy jest sport a złe sędziowanie nigdy nie zniknie z ligowych boisk. Rzut wolny w okolicach 40 metra wykonywał Michał Nadolski, który posłał silną piłkę w światło bramki.  Bramkarz gospodarzy zdecydował się wyjść z interwencją na 8 metr popychając w ten sposób swojego zawodnika a lecąca piłka wpadła mu za kołnierz, radość naszych zawodników nie trwała długo. Ku naszemu zaskoczeniu sędzia wskazał rzut wolny dla gospodarzy. Chwilę po tej decyzji na prowadzenie wyszedł Górnik. W sytuacji sam na sam zawodnik z Konina nie dał szans naszemu golkiperowi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Notecianka próbowała za wszelką cenę wyrównać. Doba do tego okazję z główki ponownie miał Jastrzembski, ale uderzył niecelnie. Już w doliczonym czasie gry gospodarze podwyższyli wynik na 3:1. Akcję z prawej strony przeprowadzali Górnicy i kiedy nasz bramkarz przygotowywał się do dośrodkowania piłkarz gospodarzy tak niefortunnie w nią uderzył, że ta zamiast pójść na głowę jednego z nabiegających graczy poleciała wprost do siatki.

Pomimo porażki Noteciankę należy pochwalić za bardzo dobrą grę jednak za to niestety w dzisiejszym futbolu punktów nie daje. Kolejna okazja na punkty już za tydzień. Do Pakości przyjedzie równie młoda ekipa - Wda Świecie.