Statystyki drużyny

Aktualności

Kobylin zdobyty

• autor: robert, fotograf, 2011-08-21 21:12

W rozegranym dzisiaj spotkaniu Notecianka wygrała w Kobylinie 0-2. Bramki zdobyli Paweł Tabaczyński i Kamil Kala. Jest to pierwsze zwycięstwo Notecianki w tym sezonie i jak najbardziej zasłużone.

Dość nietypowo bo w niedzielne popołudnie swoje spotkanie rozegrali podopieczni Michała Nadolskiego. Obraz spotkania przypominał ten sprzed tygodnia, kiedy to Notecianka przez cała pierwszą połowę dominowała stwarzając sobie pełno okazji do zdobycia gola jednak nie potrafiła udokumentować tego golem. Już na samym początku meczu po składnej akcji Adam Lisiecki uderzył w słupek bramki. Większość akcji kończyła się jednak stałymi fragmentami gry, jednak te po raz kolejny nie przynosiły nam bramek. Po 20 minutach gry doszło do pierwszej zmiany w Noteciance. Została ona wymuszona kontuzją, której przy starcie doznał Marcin Skonieczka. Jego miejsce zajął Mateusz Chachuła, który dobrze spisywał się na prawej stornie. Chwilę potem jak na złość kontuzji po zderzeniu z zawodnikiem gości doznał Karol Schumacher, który także przed przerwą opuścił boisko a jego miejsce zajął Ariel Jastrzembski. Jeszcze przed przerwą świetną okazję na bramkę miał Kamil Kala, który jednak z dogodnej pozycji przestrzelił. Goście w pierwszej połowie oddali dwa strzały na bramkę z czego jeden bardzo groźny ale czujny w bramce Marcin Ciesielski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Notecianka ciągle stwarzała groźne sytuacje i co raz bardziej pachniało golem. Na niespełna 30 minut przed końcem meczu w końcu goście wyszli na prowadzenie. Po akcji Mateusza Chachuły piłkę do siatki próbował kierować najpierw Adam Wiśniewski ale piłka dopiero po strzale Pawła Tabaczyńskiego wpadła do siatki. Piast po starcie bramki nie co się przebudził i dążył do wyrównania. Mało co a ta sztuka przy pomocy naszej defensywy by się im nie udało, po jednym z dośrodkowań piłka niefortunnie odbiła się od Ariela Jastrzembskiego i zmierzała w samo okienko bramki, ale czujny w bramce Ciesielski obronił tę piłkę. Podopieczni Michała Nadolskiego nie zwalniali tempa i na kwadrans przed końcem podwyższyła prowadzenie. Adam Wiśniewski zagrał piłę na skrzydło do Kali, który z osiemnastu metrów pięknym strzałem pokonał bramkarza Piasta. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie pomimo kliku sytuacji podbramkowych i Notecianka z dalekiej podróży powraca z kompletem punktów. Jedynym minusem tego spotkania są odniesione kontuzje przez naszych zawodników. O ile powrót Karola Schumachera na środowe spotkanie jest prawdopodobny o tyle Marcin Skonieczka najprawdopodobniej nie zagra przez trzy-cztery tygodnie.

Skład:

Marcin Ciesielski - Karol Schumacher (35' Ariel Jastrzembski), Mikołaj Bednarek, Bartłomiej Delekta, Maciej Sirko - Krzysztof Misiąg - Kamil Kala, Adam  Lisiecki (70' Michał Nadolski), Adam Wiśniewski, Marcin Skonieczka (25' Mateusz Chachuła) - Paweł Tabaczyński (88' Jakub Rościszewski)

W rezerwie pozostał: Błażej Spychalski

Kolejne spotkanie Notecianka Pakość rozegra na swoim terenie już w środę a przeciwnikiem będzie lider rozgrywek Polonia Środa Wielkopolska. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.