GP: Ambitne plany w pakoskim zespole.

• autor: fotograf, 2011-06-30 11:03

Piłkarze Notecianki Pakość w piątek, 1 lipca, spotkają się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. Piątkowe zajęcia drużyny będą jedynie spotkaniem organizacyjnym.

Na prawdziwe "ładowanie akumulatorów” przyjdzie pora od poniedziałku, 4 lipca. Pakościanie na własnych obiektach będą szlifowali formę przed nadchodzącym sezonem, w którym mają zająć wyższe miejsce aniżeli w zakończonych niedawno rozgrywkach.

– To nasz cel na najbliższy sezon. Nie deklarujemy konkretnej lokaty, ale pierwsza piątka z pewnością byłaby spełnieniem ambicji całego klubu – uważa Michał Nadolski, trener Notecianki, który kolejny sezon będzie przygotował pakoskich piłkarzy.

Aby piąć się w górę tabeli, w drużynie planowane są wzmocnienia. Wiadomo już, że nowym piłkarzem Notecianki będzie Marcin Skonieczka. Popularny "Skoniu”, prawoskrzydłowy obdarzony niezłą szybkością, ostatnio występował w II-ligowej Elanie Toruń.

W kolejce do testów

Nadolski, grający szkoleniowiec Notecianki, nie ukrywa chęci pozyskania kolejnych zawodników. Zgłasza zapotrzebowanie na napastnika-młodzieżowca i kreatywnego pomocnika do środka pola. Nie wyklucza, że następnymi nowymi zawodnikami mogą być bracia Arkadiusz i Łukasz Mokrzyccy (grali odpowiednio w Mieszku Gniezno i Unii Janikowo). – Niczemu nie zaprzeczam. Wszystkie rozmowy powinny wyjaśnić się w ciągu kilkunastu dni.

Potencjalne wzmocnienia będą pojawiali się systematycznie już na pierwszych treningach, podczas których będą musieli udowodnić przydatność do Notecianki. – Jeżeli uznamy wspólnie z zarządem, że owi piłkarze pasują do nowego zespołu, to postaramy się sfinalizować negocjacje – dodaje Nadolski.

Notecianka w trakcie letniego okresu przygotowawczego rozegra kilkanaście sparingów. 6 lipca pierwszym rywalem będzie drugoligowa Nielba Wągrowiec. Następnie pakościanie zmierzą się m.in. z SKP Słupca, Unią Gniewkowo, Notecią Łabiszyn czy Gopłem Kruszwica. Do tego planowany jest kilkudniowy obóz w Gozdawie.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.